przedszkolebochen1 Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Łowicz na rok szkolny 2019/2020 odbywa się na zasadach, które zostały określone w: ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 59) i  zarządzeniu nr 1/19 Wójta Gminy Łowicz  z dnia 9 stycznia 2019 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym, a także terminów składania dokumentów do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łowicz oraz w uchwale nr XXXIV/147/17 Rady Gminy Łowicz dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Łowicz.

networking 2633600 340

Na terenie Gminy Łowicz w najbliższym czasie będzie układana nowoczesna światłowodowa sieć, umożliwiająca dostęp do szerokopasmowego Internetu, współfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Początkowo prace przewidziane były miejscowościach Dąbkowice Dolne, Jamno i Zielkowice. Aktualnie rozszerzono teren inwestycji o kolejne miejscowości  tj. Dąbkowice Górne, Jastrzębia, Otolice, Pilaszków, Niedźwiada, Świeryż Pierwszy, Świeryż Drugi.

PolowanieDziki.png

Informujemy mieszkańców gminy Łowicz o  planowanych w dniach:  12-13, 19-20 i 26-27 stycznia 2019 roku zbiorowych polowaniach na dziki, które mają związek z zagrożeniem  ASF.  Polska jest bardzo dużym producentem trzody chlewnej i ASF jest zagrożeniem dla tej produkcji. Dlatego na wniosek Ministerstwa Środowiska  koła łowieckie w całej Polsce w tym samym terminie organizują  sanitarny odstrzał dzików, z nagonką i psami,  w celu redukcji  ich populacji. Ze względów na ryzyko przypadkowego postrzelenia nie zalecamy

Video IsesjaRadyGminy

W dniu 27 grudnia 2018 roku o godz. 14.00 odbyła się czwarta sesja Rady Gminy Łowicz, podczas której podjęto m.in uchwałę w sprawie wieloleteniego planu osłonowego "Posiłek w szkole i w domu" . Ustalono również wysokość dochodu uprawniającego do skorzystania z tego planu oraz zasady zwrotu wydatków poniesionych na ten cel. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

MaluchPlusOTWARTY KONKURS OFERT NA FINANSOWE WSPIERANIE ZADAŃ Z ZAKRESU ROZWOJU INSTYTUCJI OPIEKI NAD DZIEĆMI W WIEKU DO LAT 3 „MALUCH+” 2019
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza prowadzących instytucje opieki dla dzieci do lat 3 oraz planujących prowadzić takie instytucje do udziału w kolejnej edycji programu „MALUCH+”. Na edycję 2019 przeznaczono 450 mln zł.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, działając na podstawie art. 62 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. z 2018 r. poz. 603, z późn. zm.), ogłasza w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”, zwanego dalej „Programem” – konkurs „MALUCH+” 2019. Dofinansowanie będzie przeznaczane na tworzenie oraz utrzymanie miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów. Na Program w 2019 r. przeznaczono 450 mln zł.