BudowaKanalizacjiMWójt Gminy Łowicz informuje, iż od początku czerwca 2019 roku trwają prace budowlane na zadaniu pod nazwą  „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w południowo – wschodniej części gminy Łowicz, obejmującej miejscowości Zielkowice, Placencja i Parma na terenie gminy Łowicz” realizowanego
w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

GrantySoleckie2019PilaszkowMGmina Łowicz otrzymała dofinansowanie w formie dotacji celowej, przeznaczone na sfinansowanie zadań gminy w zakresie małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

Z pozyskanych pieniędzy zostanie zrealizowana w sołectwie Pilaszków budowa altany drewnianej przy Domu Ludowym i Remizie OSP KSRG Pilaszków w okresie od dnia 01.07.2019 roku do dnia 15.11.2019 roku. Postawiona altana będzie służyła do organizowania spotkań i integracji mieszkańców wsi na świeżym powietrzu, np.:

susza drought 780088 340

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Łowicz suszy, informuję o możliwości składania wniosków o szacowanie szkód w terminie do 19.07.2019r.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji.

Szkody powstałe wskutek suszy, szacuje się w oparciu o dane dostępne na stronie internetowej http://www.susza.iung.pulawy.pl – wyłącznie dla wybranych gatunków roślin oraz rodzajów gleb.

WspanialeWakacje.png

Od wielu lat Gmina Łowicz organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży do nadmorskich miejscowości. W tym roku dzieci ponownie skorzystają z tej formy wypoczynku.

Dnia 4 lipca br. 27 dzieci z terenu naszej gminy wyjechało nad morze. Dzieci będą przebywać w Ośrodku Kolonijno - Wczasowym „JANINA” w miejscowości Ustronie Morskie. Ośrodek położony jest w przybrzeżnym lesie oddalonym około 500 m od plaży, a także blisko od rekreacji miejskich takich jak baseny, muszla koncertowa, stadion miejski. Pokoje 3, 4, 5 osobowe z łazienkami, ulokowane w 2. budynkach, z których każdy mieści grupę autokarową, jak też stołówkę, salę dyskotekową oraz sale telewizyjno-lekcyjne. Teren przyległy jest duży, ogrodzony i bezpieczny z boiskiem do piłki nożnej, siatkowej oraz placem ogniskowym na którym znajduje się zadaszona duża altana przeznaczona do różnych zajęć.

priorinPaństwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oddział w Łowiczu informuje o zagrożeniu: bakteryjna kanciasta plamistość ogórka.