Kosze2018W bieżącym roku do przetargu nieograniczonego na „ Dostarczenie pojemników oraz odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnym wraz z selektywną ich zbiórką z obszaru Gminy Łowicz” stanęła tylko jedna firma: PreZero Service Centrum Sp. z o.o. Podkreślić należy, iż jest to ta sama firma, która nieprzerwanie odbiera odpady z terenu gminy od 2013 roku. Aby zapewnić prawidłowość funkcjonowania systemu odpadami komunalnymi 1 grudnia 2020 r. zostanie podpisana umowa z firmą PreZero Service Centrum.

BrakPraduPGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren Rejon Energetyczny Łowicz zawiadamia, że w dniu 4 grudnia 2020 roku w godzinach od 8:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkańców wsi Małszyce.

SesjaUGL 18 11 2020

18 listopada 2020 roku odbyła się XXV sesja Rady Gminy Łowicz. Problemy natury technicznej uniemożliwiły transmisję obrad. Na sesji radni przyjęli m.in. „Sprawozdanie z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Bocheniu za 2019 rok” oraz „Informację o wykonanych naprawach, usuwaniu awarii oraz konserwacji urządzeń melioracyjnych w 2019 roku Gminnej Spółki Wodnej w Łowiczu”. Uchwalono również

KoniecspisuRolnego

Klewkow RekreacjaW sołectwie Klewków zakończyły się prace związane z realizacją projektu pn.: ”WYKONANIE OGRODZENIA ORAZ KOSZA DO GRY W KOSZYKÓWKĘ PRZY SALI KLEWKOWIANKA I STRAŻNICY W KLEWKOWIE POD INFRASTRUKTURĘ SPORTOWO - REKREACYJNĄ”. Bardzo duży zakres prac związanych z tym projektem wykonali mieszkańcy sołectwa (uporządkowali teren przed rozpoczęciem zadania, rozebrali starą siatkę, zakupili i założyli ogrodzenie, kosz do gry oraz siatki osłaniające wypadanie piłki).