W związku z Krajowym Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Zespół Interdyscyplinarny przy Urzędzie Gminy Łowicz we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Łowiczu w ramach działań profilaktycznych uruchomił dyżury członków Zespołu, na których mieszkańcy Gminy Łowicz mogą zasięgnąć wszelkich informacji o problemie przemocy w rodzinie i możliwych działaniach pomocowych. Dyżury odbywają się raz na kwartał.

BiletZintegrowanyPKS LKAOd początku września uruchomione zostały nowe linie autobusowe. Na terenie Gminy Łowicz są to trasy Skierniewice-Łowicz-Kiernozia i Skierniewice-Łyszkowice-Łowicz. Pasażerowie podróżujący jednocześnie dwoma środkami transportu (pociąg, PKS) mogą kupić jeden bilet, który jest tańszy niż suma oddzielnie kupowanych biletów.  Bilety można nabywać u kierowcy autobusu lub konduktora w pociągu. Nie dotyczy to autobusów miejskich MZK kursujących na trasie Łowicz - Łyszkowice.

PCR JaTyMyPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu (ul. Podrzeczna  30; 99-400 Łowicz ) realizuje projekt "Łowickie Centrum Wsparcia Społecznego” dofinansowany z Funduszy Europejskich.

W ramach  projektu świadczone będą wysokiej jakości usługi opiekuńcze, wśród nich usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, dowóz posiłków do domów dla uczestników projektu, transport. Dla osób niepełnosprawnych prowadzona będzie wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego, a także specjalistyczne poradnictwo i wsparcie pracownika socjalnego.

PKsNowaLinia2 września br. na terenie gminy Łowicz uruchomiona została linia autobusowa na trasie Mystkowice – Guźnia – Bocheń – Ostrów - Pilaszków. Autobus kursować będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku. Linia autobusowa utworzona została w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Wience 2019sjpg