Lenovo2

Wójt Gminy Łowicz informuje, iż Gmina Łowicz po raz kolejny przystąpiła do konkursu grantowego na zakup sprzętu komputerowego dla 6 szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy w ramach programu Zdalna szkoła +. Dzięki udziałowi w programie gmina otrzyma środki finansowe w wysokości 55 000,00 zł, co umożliwi zakup 16 szt. laptopów wraz z oprogramowaniem. Laptopy będą służyły nauczycielom i uczniom przede wszystkim w celu komunikowania się podczas nauki zdalnej.

młody rolnik5mOd środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Przedszkole

Wójt Gminy Łowicz informuje, że uwzględniając wszystkie zasady bezpieczeństwa i wymogi sanitarne ogłoszone w Wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, z dniem 25 maja 2020 r. otwarte zostają oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych znajdujących się na terenie gminy Łowicz, tj. prowadzone przez Gminę Łowicz:

RuryGAZBudowaWojewoda Łódzki zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości położonych w województwie łódzkim w tym w powiecie łowickim w celu wykonania badań geotechnicznych /geologicznych podłoża gruntowego dla określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektu w ramach przedsięwzięcia.

magafonStarostwo Powiatowe informuje, że w dniach od 25.05.2020 do 15.06.2020 roku w Urzędzie Gminy Łowicz w godzinach od 8.00 do 15.00 zostanie wyłożony dla zainteresowanych osób projekt operatu opisowo-kartograficznego powstały w wyniku modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Każdy czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu może w okresie wyłożenia zgłaszać swoje uwagi.