Urząd Gminy Łowicz informuje, iż w dwóch próbkach wody pobranej z wodociągu Zabostów Duży (stacja uzdatniania wody; Zabostów Duży 4) stwierdzono przekroczenia bakteriologiczne.Stacja uzdatniania wody zostaje zamknięta do czasu uzyskania pozytywnych wyników jakości wody. Zasilanie awaryjne w wodę zostało przełączone z Miasta Łowicz oraz Kompiny. W związku z ograniczonymi możliwościami przesyłowymi prosimy o racjonalne korzystanie z wody.

Urząd Gminy Łowicz informuje, iż w związku z przekroczeniem ogólnej liczby mikroorganizmów z wodociągu w miejscowości Dąbkowice Górne woda jest warunkowo przydatna do spożycia do celów higienicznych oraz spożywczych po wcześniejszym jej przegotowaniu.

Lenovo2

Wójt Gminy Łowicz informuje, iż Gmina Łowicz po raz kolejny przystąpiła do konkursu grantowego na zakup sprzętu komputerowego dla 6 szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy w ramach programu Zdalna szkoła +. Dzięki udziałowi w programie gmina otrzyma środki finansowe w wysokości 55 000,00 zł, co umożliwi zakup 16 szt. laptopów wraz z oprogramowaniem. Laptopy będą służyły nauczycielom i uczniom przede wszystkim w celu komunikowania się podczas nauki zdalnej.

młody rolnik5mOd środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Przedszkole

Wójt Gminy Łowicz informuje, że uwzględniając wszystkie zasady bezpieczeństwa i wymogi sanitarne ogłoszone w Wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, z dniem 25 maja 2020 r. otwarte zostają oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych znajdujących się na terenie gminy Łowicz, tj. prowadzone przez Gminę Łowicz: